Aleksandra Światowska

Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, pedagog, terapeuta i diagnosta pedagogiczny. Członek Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej. Wkrótce także (1 grudnia 2013r.) certyfikowany terapeuta st.1 Grow Through Play, GPS - System Rozwoju Poprzez Zabawę, podejście oparte na relacjach.


Na co dzień prowadzę diagnozę i terapię integracji sensorycznej. Zajmuję się dziećmi od pierwszego roku życia. Młodsze dzieci konsultuję, doradzam rodzicom pewne techniki stymulujące rozwój dziecka. Staram się, aby terapia była dla dziecka świetną zabawą, w taki też sposób opracowuję diety sensoryczne dla dzieci, które rodzice wykorzystują w domu podczas codziennych aktywności. Poza integracją sensoryczną prowadzę szkolenia dotyczące między innymi funkcjonowania dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej w szkole, przedszkolu.


Udało mi się wydać także książeczkę przeznaczoną dla dzieci z ADHD oraz ich rodziców “Baltazar mój przyjaciel z ADHD wyd. Harmonia.


Od początku mojej drogi terapeutycznej, związana jestem z tematem zabawy i jej roli w życiu i rozwoju dziecka. Stąd też poszerzanie swojego warsztatu pracy o metodę GPS, która przynosi największe efekty w pracy z dziećmi z zaburzeniami autystycznymi. Zabawa, doświadczenie i potrzeba, doprowadziła do powstania marki Integra Toys - www.integratoys.com.
Projektowanie zabawek wartościowych pod względem rozwojowych dla dzieci stało się nową pasją. Każda stworzona
przez nas zabawka przechodzi nie lada "testy". Nasi podopieczni nie oszczędzają sił, by sprawdzić ich wytrzymałość,
wymyślają nową funkcjonalność a czasami podczas zabawy dają wskazówki co należy poprawić :)